Thursday, December 1, 2011

L'Oreali meigikoolitus Lana Valloga või Lana Vallo meigikoolitus L'Orealiga


I'm very sorry,  this is from Lana Vallo website.
This post is in Estonian only, because it concerns a make up workshop that is held in Estonian I attended last week. If you need more information, please ask!

For my lovely Estonian readers: 

Kas mäletate, paar kuud tagasi kutsuti FB-s inimesi L'Oreal Paris tasuta meigikoolitusele Lana Vallo stuudiosse? Tookord mul osalejate sekka mahtuda ei õnnestunud. Mu imestus oli suur kui eelmise nädala algul sain meili, et olen reedeks kutsutud koolitusele!

Loomulikult ei jätnud ma võimalust kasutamata ja olin määratud ajal Lana Vallo stuudios kohal. Lisaks minule oli tulnud veel kuus tüdrukut. Kahjuks pilte koolitusest pole, sest ei taibanud neid teha.

Lana Vallo meigistuudiosse polnud ma varem juhtunud. See on tegelikult meigistuudioks muudetud suur (stuudio)korter, s.t. avatud planeeringuga katusekorter Pärnu maanteel. Kööginurk ja mõnusad diivanid lisavad hubasust, ent ei tasu lasta end näilikust kodususest ära petta – kerge kardinaga eraldatuna on korteri “südameks” siiski pikk rida kenasti paarikaupa asetatud meigilaudu :)

Enne koolituse algust paluti kõigil osalejail meik maha võtta. Selleks olid laudadele valmis pandud L'Oreali puhastuspiimad ja toonikud. Minul oli meik juba kenasti kodus maha võetud ja nägu kreemitatud, seega jäi kõnealune etapp ära.

Koolituse alguses palus Lana ühe vabatahtliku modelliks ja jagas modelli peal ette näidates ning pabertahvlile kirjutatud märkuste abil põhiteadmisi meigipõhja ja silmameigi tegemisest ning kulmude-põskede-huulte meikimisest. Loomulikult kasutas ja tutvustas ta seejuures L'Oreal Paris tooteid. Pabertahvlile oli valmis joonistatud silmameigi skeem, mille põhjal valmis ka koolitusmeik. Etteruttavalt võib küll öelda, et sõltuvalt silmakujust ja värvivalikust tuli igal tüdrukul meik isesugune :D

Seejärel avanes igaühel võimalus vastomandatut praktikas proovida. Esimese sammuna aitasid Lana ja tema abiline valida sobiva jumestuskreemi L'Oreal Paris True Match jumestuskreemide seast, keegi vist proovis ka True Match mineraalmeiki ja Infallible jumestuskreemi.

Esmalt kandsime igaüks omal käel peale praimeri Studio Secrets Professional Resurfacing Primer ja tegime meigipõhja. Kas teadsite, et True Match Liquid jumestuskreemil on kolm erinevate tähistustega alaliini: W (warm ehk soe kollakale nahale), C (cold ehk külm roosakale nahale ja N (neutral ehk neutraalne neile, kes jäävad sooja ja külma vahepeale)? Mina ei teadnud. True Match jumestuskreem jättis mulle üllatavalt hea mulje: toon C2 sobis üsna täpselt mu Mac NC15 nahatooniga ja oli väga mõnus peale kanda. True Match kattis väiksemad iluvead ära, kuid seejuures mõjus nahal äärmiselt loomulikuna. Ainus väike etteheide oleks, et pärast 3-4 tundi nahal muutus mu nahk üsna läikivaks, kuid seda juhtub mul paljude jumestuskreemidega. Samas on kindlasti tegu väga hea jumestuskreemiga ja kui ma peaks kunagi vajama uut jumestuskreemi, siis ma kindlasti kaaluks selle ostmist.

Peitekreemina kasutasime True Match Touche Magique Concealer'it, nii silma all kui mujal. Eraldi peitekat vistrike jaoks L'Orealil polnud. Samuti tuli tolmpuudri asemel meigi kinnitamiseks kasutada True Match kompaktpuudrit, mille toonide numeratsioon vastab samuti True Match jumestuskreemide omale (nagu ka Touche Magique toonide numeratsioon). See häiris mind veidi, kuna olen juba aastaid kasutanud tolmpuudrit ja olen veendunud, et kompaktpuuder sobib pigem meigi värskendamiseks.

Nüüd oli käes põskede ja silmade kord. Silmade värvimiseks oli igaühe laual suur kosmeetikakott erinevate toodetega, mille seast valida, ja pintslikomplekt Real Techniques Starter Set by Samantha Chapman.

Need pintslid ei meeldinud mulle üldse! Ilmselt olen harjunud paremaid kasutama:D Kulmupintsel oli liiga suur, see, mida Samantha Chapman nimetab Accent Brush liiga väike ja ebamugava kujuga ja üleüldse olid need pintslid kuidagi liiga pehmed ja libedad. Põsepunapintsel oleks minu arvates kõlvanud rohkem puudri jaoks, põsepuna tarvis oleksin soovinud väiksemat ja täpsemat pintslit. Minu arvates Real Techniques pintslid pigem loopisid värvi laiali kui seda laule kandsid. Ainsana saab mult armu Base Shadow brush, mida kasutasin silmakoopa rõhutamiseks ja värvide hajutamiseks. Samas saan aru, et need ongi ainult hajutuskomplekitidena mõeldud ega peagi erilist professionaalsust pakkuma.

Minu arvates on odavamatest pintslitest näiteks elf Studio sarja pintslid oluliselt täpsemad ja annavad parema kontrolli oma tegevuse üle. Mac'i jt. heade firmade pintslitest muidugi rääkimata. Aga eks see maitse ja harjumuse asi ole. Igatahes minust jääb see komplekt küll nüüd pärast proovimist poodi. Kes veel on kõnealusele koolitusele minemas ja harjunud kvaliteetseid pintsleid kasutama, soovitan oma pintslikomplekti kaasa võtta!

Palusin Lanal valida mulle silmameigitoonid ja teha ühe silma minu peal oma käega. Lana valis minu rohelistele silmadele ja heledatele juustele kombinatsiooni tumesinisest, hallikast sinisest ja kahest beežikast toonist (Smoky Blue Duo Eyeshadow 22 ja Star Secrets Quad Pro Eyeshadows 333 Freida Pinto). Ise ma poleks iial endale meigiks tumesiniseid toone valinud, aga see tegigi asja põnevaks minu jaoks :D Lõppude lõpuks läksingi koolitusele ju selleks, et midagi uut ja huvitavat (enda kohta) teada saada.

Tulemus sai ülimalt kena, ehkki igapäevaselt nii tugevat meiki ma ei kanna. Kuigi koolituse eesmärk oli õpetada pigem (kergemat) päevameiki, siis minu meik päevameik küll enam ei olnud, vähemalt mitte minu jaoks. Tulemus oli pigem rohkem modern smoky eye liinis :P

Pärast silmade valmissaamist korrigeerisin veelkord põsepuna, panin kergelt värvi kulmudele ja roosat läiget huuletele: Glam Shine 6H toonis 106 Forever Young. Leidsin endale ka uue mõnusa huulepliiatsi Contour Parfait toonis 656 Honey.

Pooleteise tunniga oli kõik valmis. Tehnika polnud iseenesest raske, aga mõni kogenematum pliks jäi vist küll veidi jänni. Mina sain aja piires võimaluse veel L'Oreal Paris erinevaid tooteid näppida ja Lanale hulgaliselt küsimusi esitada, ent lahkusin siiski ligi tunni enne kolmetunnise koolituse lõppu. Ma arvan, et ma uudishimuliku ilublogijana esitasin rohkem küsimusi kui kõik ülejäänud tüdrukud üldse kokku. Ja Lana oli väga lahke vastama!

Lahkudes sai igaüks kaasa kingikotikese. Minu kotikeses oli imekena tomatipunane huulepulk Ruby Explosion 387 kollektsioonist L'Or ja kuldne küünelakk 739 Bronze Goddess samast kollektsioonist. Mis teistel oli, ma ei tea, ehk samad asjad. Huulekas on tõesti hea: niisutav, kauapüsiv ja ideaalne toon minusuguse edeva blondiini jaoks!


Need olid minu kingikotis :)
See oli üks vahva koolitus, vaatamata asjaolule, et igapäevases meigis kasutan tegelikult keerulisemaid tehnikaid ja rohkem tooteid. Ka läks Lana õpetus veidi vastuollu tehnikatega, millega mina olen harjunud. Aga oli värskendav näha teist vaatenurka ja õppida tundma l'Oreal Paris tootevalikut. Uskuge või mitte – täna töistele kohtumistele minnes on mu silmadel üsna intensiinve tumesinine meik!

Suur tänu L'Orealile ja Lana Vallole toreda koolituse eest. Kui võimalik, osaleks teinekordki!
Siiralt Teie,
Tolmu Rull

P.S. Kes ostis Cherry.ee voucheri Lana Vallo koolitusele, siis Lana ütles, et see tuleb põhimõtteliselt samasugune. Ainult et Jane Iredale ja TheBalm toodetega. Ja võtke fotokas kindlasti kaasa!


1 comment:

  1. (Y) Lahe!
    Sellisel üritusel tahaks isegi ära käia - saaks uusi teadmisi :)

    ReplyDelete